Pies ze schroniska ciągnie na smyczy

Co robić gdy pies ze schroniska ciągnie na smyczy w trakcie spaceru?

pies ciagnie na smyczy

pies ze schroniska ciągnie na smyczy – wyrywa się do przodu

Zwykle problem jest taki, że:

  1. masz bardzo krótką smycz a pies jest niewybiegany (bo mówimy o psie schroniskowym). Na krótkiej smyczy pies biega wokół ciebie jak szalony pobudzony różnymi zapachami czy widokiem nowych miejsc, psów, ludzi. Daj psu na początku spaceru smycz 3-5 metrową i niech biega gdzie chce byle Cię nie ciągnął.
  2. pies ze schroniska wyprowadzony na spacer biegnie do przodu i gdy kończy mu się smycz zaczyna ciągnąć, gdy pozwolisz psu iść dalej i pies przejdzie kawałek drogi ciągnąć to pies się uczy, że tak właśnie trzeba robić aby iść do przodu. Nie idź do przodu jeśli pies ciągnie – zawróć w drugą stronę.
  3. mylisz chodzenie przy nodze na krótkiej smyczy z czymś zupełnie innym – czyli ze swobodnym biegniem na długiej smyczy. Trzeba te dwie rzeczy rozdzielić, najpierw uczysz psa, że ma nie ciągnąć nawet jak ma długą smycz, potem dopiero po 5dniach uczysz psa, że czasami musi chodzić blisko Ciebie przy nodze na krótkiej smyczy.

Jak nauczyć dorosłego psa chodzić na smyczy? oduczyć ciągnięcia i napinania smyczy. pies ciągnie na smyczy do przodu do innych psów lub do zapachu

Dorosłego psa chodzenia na smyczy nauczysz czasem łatwiej niż szczeniaka – zastosuj tą metodę, że zawracasz w przeciwną stronę gdy pies napina smycz – rób to wytrwale nawet przez 10 minut – zobaczysz, że nie długo potem pies będzie chodził jak na zdjęciu poniżej – pies zacznie pilnować się Ciebie i nie będzie wyprzedzał bo będzie myślał, że jak wyprzedzi i pociągnie do przodu to znowu zawrócisz. Także jeśli chcesz dorosłego psa nauczyć chodzenia na smyczy to po prostu zacznij ćwiczenia na długiej smyczy i nie dawaj psu cie ciągnąć.

nauka chodzenia na smyczy

nauka chodzenia na smyczy – pies ma iść z boku i nie ciągnąć

Co robić gdy pies nie chce chodzić na smyczy? Nauka chodzenia na smyczy

Jeśli pies nie chce chodzić na smyczy, to znaczy że pewnie się zapiera i stoi w miejscu albo wariuje i szaleje gdy został zapięty na smycz. W obu przypadkach znowu polecam długą smycz 3-5 metrów, jeśli chcesz zachęcić psa aby szedł razem z Tobą a pies się zapiera to delikatnie ciągnij psa i czekaj aż ruszy razem z Tobą, gdy wreszcie ruszy wtedy pochwal go i idź dalej, pamiętaj aby pies miał do dyspozycji kilka metrów smyczy, aby się uczył że może chodzić dookoła Ciebie na tyle na ile mu smycz pozwala. Przy krótkiej smycz zbyt często byś musiał ciągnąć psa.


Polecam: Tresura Psów Wrocław, jak wybrać psa w schronisku, szkoła dla psów wrocławośrodek szkolenia psów wrocław


 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii schronisko. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *