Pies ze schroniska nauka czystości – nie chce sikać na dworze

Gdy pies ze schroniska sika w domu i nic nie sika na spacerze – co robić? jak tego oduczyć?

pies sika w domu

pies ze schroniska nauka czystości

  1. Jeśli to jest szczeniak to ważne aby co 2-3godziny z nim wychodzić, aby uczył się, że siku robimy na trawie poza domem. Nie wytrzyma szczeniak dłużej jak 3-4 godziny bo pęcherz ma za mały, dlatego często trzeba z nim wychodzić, nie ma na to innej rady, tylko cierpliwie i systematycznie wychodzić z psem na siku po każdym posiłku i po każdej zabawie zanim pies pójdzie spać to zwykle sika. tak nauczysz psa, że na siku wychodzimy poza dom, i pies nauczy się sikać na spacerze a nie w domu.
  2. Jeśli to jest pies dorosły i nie sika na spacerze to na 99% pies boi się sikać przy Tobie – dlatego daj psu 5 metrową smycz i chodź z nim w takie miejsca gdzie jest trawnik albo jakieś krzaczki, idź wolnym krokiem i nic nie mów do psa, gdy pies węszy w trawie to go nie poganiaj aby szedł dalej tylko daj mu czas do namysłu. Gdy sika przy Tobie to albo nic nie mów albo po cichu pochwal psa aby go nie przestraszyć.
  3. przeczytaj: jak nauczyć psa czystości, jak nauczyć psa czystości yorkjak nauczyć psa czystości chihuahuajak nauczyć buldoga francuskiego czystości, pies ze schroniska nauka czystości, jak oduczyć szczeniaka shih tzu sikania w domu, nauka czystości shih tzu

Co robić gdy pies ze schroniska nie chce sikać na dworze? jak go nauczyć czystości w domu?

Musisz robić to co mówiłem, czyli wychodzisz z psem w spokojne miejsca na spokojne spacery na długiej smyczy 5 metrowej. A w domu dalej bym trzymał psa na smyczy aby nie sikał po kryjomu w innym pokoju. Znam psy co 12 godzin nie sikały bo się bały sikać przy człowieku.

jak nauczyć czystości psa ze schroniska?

Warto wprowadzić regularne godziny wyjść, wtedy szybko pies się uczy w jakim rytmie żyjemy i kiedy jest czas na odpoczynek a kiedy czas na spacer. Jeśli pies nie chciał się załatwiać poza domem a wreszcie zaczął to robić to jak pies nasika na spacerze czy zrobi kupę to pochwal go i jeszcze 2-3 minuty pospaceruj aby pies nie pomyślał, że ‚siku kończy spacer’ bo wtedy będzie wstrzymywał sikanie gdy nie będzie chciał iść do domu, bo myśli ze jak nasika to od razu wrócicie do domu.

jak nauczyć psa czystości w domu

pies ze schroniska nie chce sikać na dworze

pies ze schroniska załatwia się w domu – ważne pytanie – na jak długo zostaje sam w domu? i czy załatwia się przy was czy po kryjomu?

Jeśli pies zostaje sam długo w domu, to może poprostu nie wytrzymuje i sika lub robi kupę bo musi i tyle? jeśli to się często zdarzało w ostatnim czasie, to potem pies nie wstrzymuje sikania na długie godziny tylko załatwia się częściej w domu gdy tylko poczuje taką potrzebę.

Jeśli natomiast pies załatwia się gdy jesteście w domu – to ważne pytanie czy robi to na waszych oczach czy też chowa się? jeśli się chowa to trzeba go nauczyć, że poza domem gdy robi siku i my to widzimy to psa chwalimy, chodzi o to aby nie bał się załatwiać przy was gdy stoi na trawie.

jak nauczyć czystości psa

jak nauczyć czystości psa który załatwia się w domu

TAGI: nauka czystości szczeniaka, nauka czystości dorosłego psa, ile trwa nauka sikania psa, jak nauczyć psa czystości do kuwety, jak nauczyć psa sikać do kuwety, jak nauczyć psa załatwiania się na dworze, jak nauczyć psa żeby nie sikał w domu, nauka czystości szczeniaka yorka, szczeniak nauka czystości

Masz bardziej szczegółowe pytania: zapytaj tresera co robić: Kontakt w sprawie szkolenia psa

Ten wpis został opublikowany w kategorii schronisko. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *