Przyczyny brzydkiego zapachu psa – dlaczego pies ze schroniska śmierdzi?
Często pies ze schroniska śmierdzi i nie ma co tego ukrywać, w naszym kraju często całe schronisko śmierdzi i to na odległość. Sam człowiek przejdzie smrodem gdy pochodzisz po schronisku pół godziny i nawet nie będziesz głaskać psów ani nic dotykać, takie tam jest często natężenie śmierdzącego zapachu, że wrócisz do domu i stwierdzisz że całe Twoje ubranie bardzo śmierdzi i musisz je szybko wyprać. Dlatego nie dziw się, że pies który siedzi w schroniskowym kojcu śmierdzi.
Pies normalnie biega swobodnie i chodzi sobie na ubocze aby zrobić siku lub kupę a potem odpoczywa śpiąc w czystym miejscu. Niestety w schronisku często jest brudna podłoga w kojcu – nawet po usunięciu odchodów zapach zostaje na deskach czy na betonie i pies po tym cały czas chodzi, brudnymi łapami potem wchodzi do budy czy na swoje legowisko i po tygodniu lub dwóch wszystko w klatce czy kojcu śmierdzi. Choć pracownicy wymieniają psom koce czy materace to i tak po paru dniach wszystko śmierdzi. Niestety, schronisko to nie jest czysty hotel dla psów.
Innym powodem brzydkiego zapachu psa ze schroniska może być zatkanie gruczołów około odbytowych u psa, które trzeba oczyścić u weterynarza. Jeśli już adoptujesz psa ze schroniska to zgłoś się z tym problemem do weterynarza.
Jeszcze inny powód, dlaczego pies ze schroniska śmierdzi to taki, że pies może chorować na jakaś chorobę skóry która wydziela brzydki zapach, poza tym poprzez złe żywienie sierść psa jest w złym stanie i brzydko pachnie oraz brzydko wygląda, i może być jeszcze tak, że poprzez jedzenie schroniskowej karmy słabej jakości pies w schronisku ma biegunkę i śmierdzące gazy.
Co zrobić żeby pies ze schroniska nie śmierdział?
Najważniejsza sprawa to wykąpać psa, jeśli nie masz ku temu warunków w domu to idź do psiego fryzjera groomera i niech on wykąpie psa i wyczesze. Poza tym kup psu dobrą karmę i obserwuj kupki psa, czy są twarde i czy pies nie puszcza śmierdzących bąków.
Poza tym idź z psem do weterynarza aby sprawdził czy nie ma zablokowanych gruczołów około odbytowych i aby sprawdził czy pies nie ma chorób skóry.
Możesz też zapewnić psu wizytę u psiego stomatologa, który usunie kamień nazębny i zadba o zapach z pyska.